Residorm Öğrenci Yurtları

residorm-teknik-altyapi

Sevgili Residormlu, Saygıdeğer Velimiz;

Her fırsatta vurguladığımız üzere Residorm’da yaşamayı uygun hale getirmek için elimizden geleni yapıyor, çeşitli fırsatlar ve seçenekler sunarak ailelerin yükünü azaltmaya çalışıyoruz. Ama bunları yaparken hizmet kalitemizden ve güvenli altyapımızdan asla taviz vermiyoruz. Öğrencilerimizin hayatını, güvenliğini, sağlığını ve konforunu prensip edindiğimiz bu çalışmalarımızın arkasında neler yatıyor, neler yapılıyor, sizinle paylaşmak istiyoruz.

 • Doğalgaz ile çalışan kazanlarımız, hem binalarımızı hem de sıcak suyu ısıtmak için kullanılmaktadır. Özellikle soğuk kış aylarında bizi yolda bırakmamaları, sıcak su ve ısıtma hizmetini kesintisiz olarak verebilmeleri için her yaz düzenli olarak yetkili servis tarafından kontrol ve bakımları yapılmaktadır.
 • Şebekeden gelen sular depolarımıza alınmadan önce kum filtresi ve yumuşatma cihazlarından geçmekte, bu sayede her türlü tortu ve pislikten arındırılmaktadır. Ayrıca yüksek kapasiteli su depolarımız sayesinde su kesintilerinden minimum düzeyde etkilenmekteyiz. Bu su depoları her sene yaz aylarında boşaltılarak temizlik ve bakımları yapılmakta ve yeni akademik yıla tertemiz bir şekilde başlamaktadır.
 • Sıcak su kullanım hatlarına lejyonella bakterisinin oluşmasını engellemek amacıyla düzenli aralıklarla kimyasallar eklenmektedir.
 • Binalarımızdaki asansörlerin kontrolleri her gün kendi teknik elemanlarımız tarafından, ayrıca periyodik kontrol ve bakımları ise her ay yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.
 • Bina geneline hitap eden yangın algılama sistemlerimiz elektronik olup sistemin periyodik bakımları yetkili firması tarafından yılda 4 defa yapılmaktadır.
 • Tüm bina ve çarşılarımızı birebir besleyen jeneratörlerimiz teknik personelimiz tarafından haftada bir çalıştırılarak test edilmekte, ayrıca 6 ayda bir de yetkili servisler tarafından bakımları yapılmaktadır. Bu sayede yurdumuzda elektrik kesintilerinin önüne geçebilmekteyiz. Jeneratörlerden bağımsız olarak acil durum aydınlatmalarımız herhangi bir elektrik arızası durumunda otomatik olarak devreye girmekte ve öğrencilerimizin geçeceği koridorları ve çıkışları aydınlatmaktadır.
 • Her Residorm binamızda olası yangınlara karşı 1 adet elektrikli, 1 adet dizel ve 1 adet joker olmak üzere 3 adet yangın pompası ve sadece yangın söndürme için ayrılmış bir su depomuz bulunmaktadır. Yangın sistemimiz ayda bir defa test edilmekte, ayrıca yangın pompalarının da yetkili servisi tarafından periyodik bakımları yapılmaktadır.
 • Bina genelinde yüzün üzerinde kapalı devre güvenlik kamerası mevcut olup sistem 24 saat güvenlik elemanlarımız tarafından kontrol edilmektedir. Görüntüler düzenli olarak kaydedilmekte olup gerekli durumlarda emniyet mensupları ile paylaşılmak üzere hazır bekletilmektedir.
 • Öğrencilerimizin konakladığı her katta ve ortak alanlarda birçok arıtmalı sıcak ve soğuk su sebili bulunmaktadır. Bu cihazlara kazan dairesinde bulunan ana su sebil sistemi ve depolanmış olan tank üzerinden su transferi yapılmaktadır. İçme suyu ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuş olan sistemin ana ünitesinde sediment filtre, tortu filtresi, UV lambası ve karbon filtre olmak üzere kademeli filtre sistemi mevcuttur. Buradan çıkıp katlardaki sebil cihazına gelen su ise sebil cihazlarının içindeki alkalin filtreler, UV lambaları ve sterilizasyon ozonlama uygulamalarından geçerek musluklara ulaşmaktadır. Sistemlerin bakımları 6 ayda bir yapılmakta ve gerekli filtreler değiştirilmektedir. Bunun dışında yetkili laboratuvarlar tarafından düzenli olarak numuneler alınıp testleri yapılmakta ve sonuçları sebillerin yanlarına asılmaktadır.
 • Yukarıda bahsedilen tüm bu teknik ve güvenlik altyapısı ile ilgili sistemlerin takibi ve kontrolü için 7 gün 24 saat yetkili teknik personelimiz görev başındadır.
 • Ayrıca yine düzenli olarak;

– Paratoner kontrolü ve topraklama ölçümleri Elektrik Mühendisleri Odası tarafından,

– Tüm kazanlar, tank ve asansörlerin kontrolu Makine Mühendisleri Odası tarafından,

– Su deposu temizlik ve kontrolleri ilgili BELEDİYE tarafından

– Lejyonella ve içme suyu testleri ise ilgili BELEDİYE ve HIFZISSIHHA tarafından

yapılmaktadır.

Öğrenci ve Velilerimizin dikkatine saygıyla sunarız.

Residorm