Hangi Residorm Daha Yeşil?

Residorm Balıkesir, Kırıkkale ve Muğla arasında gerçekleştirilecek “Hangi Residorm Daha Yeşil?” yarışması ile Residormlular, çevreye olan duyarlılıklarını arttırıp tatlı bir rekabetin içine giriyorlar! Mart ve Nisan aylarında su, elektrik ve doğalgaz tüketimlerinden her birinde en fazla tasarrufu yapan tüm Residormluları sürprizler bekliyor!

Günlük yaşantımızda yapacağımız küçük değişikliklerle çok kısa sürede ciddi bir tasarruf yaparak ağaçları kurtarabilir, nesli tükenmekte olan canlı türlerini yaşama döndürebilir, çevre kirliliğini engelleyebilir ve ülke ekonomisine katkıda bulunabiliriz.

NEDEN “HANGİ RESIDORM DAHA YEŞİL?” YARIŞMASI

Çünkü;
– En önemli enerji kaynağı olan petrol ve kömür gibi fosil yakıtlar sadece ülkemizde değil dünyada da hızla tükeniyor.
– Kullandığımız enerjinin büyük bir kısmını döviz ödeyerek yurtdışından satın alıyoruz.
– Gelirlerimizin çok büyük bir bölümünü enerji ithalatına harcıyoruz.
– Enerji üretim ve tüketim süreçlerinde ortaya çıkan sera gazı salınımları ve çeşitli atık ürünler çevreye büyük zararlar veriyor.

Oysaki yapılan araştırmalar yaklaşık 7,5 milyar TL değerinde enerji tasarruf kapasitemiz olduğunu gösteriyor. Bu tasarruf sayesinde 4 adet Keban Barajı inşa edilebilir ya da 30 milyon konutun bir yıllık enerji ihtiyacı karşılanabilir.

Enerji tüketiminde yapacağımız doğa dostu seçimler ve tüketim alışkanlıklarımızda yapacağımız verimlilik uygulamaları ile iklim değişikliğinin engellenmesine ve gelecek nesillere bırakacağımız ülkemizdeki ve dünyamızdaki yaşam kalitesinin artmasına büyük bir katkı sağlayabiliriz.

BALIKESİR, KIRIKKALE, MUĞLA

Yarışmamız Residorm Balıkesir, Kırıkkale ve Muğla arasında gerçekleştirilecektir. En fazla tasarrufu yapan Residorm, kategori 1.si olacaktır.

MART – NİSAN

Yarışmamız Mart ve Nisan aylarında gerçekleştirilecektir. Mart ve Nisan aylarındaki kişi başı tüketim değerleri, bir önceki yılın değerleriyle karşılaştırılacaktır.

SU – ELEKTRİK – DOĞALGAZ

Yarışmamız; su, elektrik ve doğalgaz olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilecektir. Her kategori için bir birinci seçilecektir. Bir yurt 2 veya 3 kategoride de birinci olabilir.

SÜRPRİZLER

Kategori 1.si olan tüm Residormluları sürprizler bekliyor! Bir kategoride 1. olan Residorm’da pizza partisi,  iki veya üç kategoride de 1.olan Residorm’da ayrıca dondurma partisi yapılacaktır.

Not: “Hangi Residorm Daha Yeşil?” yarışmasının sonuçları 5-10 Mayıs 2016 tarihleri arasında Residormlarda duyurulacak, ayrıca Türkiye genelinde de yazılı basınla paylaşılacaktır.

Residorm, 22 Mart 2016