Residorm’da 4 Yıl

Residorm’da 4 yıl nasıl geçer, ne kadar insan tanınır, kaç anı biriktirilir? İlk yıl hissedilen duygu, 4.sene yerini nasıl bir duyguya bırakır? Öğrencilerimize sorduk…

Neden üniversite hayatını 4 yıl boyunca Residorm’da geçirmeyi tercih ettin?

Nisa Nazlı Can, Kırıkkale: Benim için okula yakın olması çok avantajlı.Güvenlik açısından bölgedeki en güvenilir yer ve evim gibi diyebilirim.
Gizem Eyüpoğlu, Muğla: Çünkü burada kazandığım arkadaşlıklar gerçekten hayatımın sonuna kadar devam edeceklerine inandığım ilişkiler. Ayrıca da ailem buranın güvenlik açısından sağlam bir yer olduğunu bildiği için burada konaklamamı istiyor.
Oğulcan Pur, Balıkesir: Samimi bir ortam bulduğumdan ve kaliteli bir yaşam ve hizmet sağladıkları için.
Tunahan Yenidünya, Balıkesir: Aslında 5 yıl oldu Residorm’a geleli. Beni tanıyanlar “Buranın demirbaşı mısın?” diye soruyorlar. Öyleyim abi. Buranın inşaat halini biliyorum. Çarşı alanının cidden dutluk olduğu zamanları hatırlıyorum. “Konfor” 5 yıldır hala burada konaklamamın sebebidir.
Sultan Başar, Muğla: Residorm’a ilk geldiğimde yurt henüz tamamlanmamıştı ama yine de beğendiğim bir ortamdı ve ilk öğrencilerindenim yurdun. Burada edindiğim arkadaşlıklar ve oda arkadaşımla ilişkilerim aile sıcaklığını hissettirdi bana. Bu yüzden hala Residorm’da konaklıyorum.
Hüseyin Örgen, Kırıkkale: Konumu, yaşantısı ve arkadaşlık ve dostluk nedeniyle burdayım. 4 yıldır buradayım 4 yıldır da mutluyum, huzurluyum. Sürekli değişen ve gelişen hizmetlerden daha da mutluyum.
Burak Ayduran, Muğla: En önemli sebep kampüs içinde olması ve bundan kaynaklı fakülteme çok yakın olması. Ve fatura dertleri ile uğraşmak istememem bir neden.
Cemile Ertekin, Balıkesir: Fakülteme yakın olduğu için dört yıl boyunca Residorm tercihim oldu.
Yüksel Ahmet Orhan, Kırıkkale: Eğlenceli, bir öğrencinin arayıp da isteklerini bulabildiği tek yer ve okuluma çok yakın.
Ahmet Yaylalıoğlu, Balıkesir: Bunun ana nedeni ailemin ben Residorm’da kaldığım sürece kendilerini rahat hissetmeleri. Diğer bir sebebi ise en iyi arkadaşımla 3 yıldır aynı odada kalmamız. Garip bir şekilde buradan kopamıyoruz.
Hande Başar, Muğla: Çünkü oda arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum. Bir aile gibi olduk. Kampüs içerisinde olması da bir etken.

– Residorm’a ilk geldiğin an ne hissettin?

Nisa Nazlı Can, Kırıkkale: Başta ailemden ilk kez ayrıldığım için korkularım vardı. Ama bu korkular, yavaş yavaş yurt ortamına adapte oldukça yok oldu.
Gizem Eyüpoğlu, Muğla: Başta ailemden ilk kez ayrıldığım için korkularım vardı. Ama bu korkular, yavaş yavaş adapte oldukça yurt ortamı yok oldu.
Oğulcan Pur, Balıkesir: Ailemden uzak olmayı ve kendi ayaklarımın üstünde durabilme özgüveni hissettim.
Tunahan Yenidünya, Balıkesir: Taksitler… 🙂 5. yıl oldu, yakında bitecek.
Sultan Başar, Muğla: Başta yalnız kalacağımı zannetmiştim ama buradaki sıcaklığı görünce korkularım geçti.
Hüseyin Örgen, Kırıkkale: İlk geldiğimde çok korktum ama duvarındaki yazıyı görünce ‘’Burası Senin yerin’’ yazısı bana samimiyet hissettirdi. Günler geçtikçe çalışanları ve ortamı bu samimiyeti bana gösterdi.
Burak Ayduran, Muğla: Ailemden ayrılıp ilk kez yabancı bir şehirde yalnız olacağım için tedirginlik vardı. Bu tedirginlikler arkadaşlarımla anlaşabilmem ve aile sıcaklığını onlarda bulmam ile geçti.
Cemile Ertekin, Balıkesir: Öncelikle çok yalnız olduğumu, bu dağ başında ne yapacağımı düşünmüştüm.
Yüksel Ahmet Orhan, Kırıkkale: İlk geldiğimde yabancılık yaşadım ama zamanla aile gibi olduk ve çok alıştım.
Ahmet Yaylalıoğlu, Balıkesir: Çok tedirgindim, evden uzakta olmak garip bir histi. İlk sene çok zorlandım adapte olamadım pek. Her hafta sonu eve gittim. Sonraki senelerim ise keyifliydi. Alışma sürecim uzun sürdü.
Hande Başar, Muğla: İlk geldiğimde alışamam diye korktum. Ailemden ilk defa uzak bir yere gelmiştim. Ama sonra Residorm’un sıcaklığından dolayı alıştım.

– Residorm’da yaşadığın en komik anın nedir?

Nisa Nazlı Can, Kırıkkale: Burada her anımız komik değil eğlenceli geçiyor. Sıkılıyorum dediğim bir günüm bile geçmedi. Çok şey öğrendik.
Gizem Eyüpoğlu, Muğla: İlk senemde, daha ortak alan katı yeni açıldığı zamanlar arkadaşlarımla konuşurken arkamdaki camı görmemiştim ve döndüğümde çarptım. Komik anlardı.
Oğulcan Pur, Balıkesir: Residorm’da birden fazla komik anım oldu. Bu anılardan herhangi birini seçmek geri kalanına saygısızlık olur.
Tunahan Yenidünya, Balıkesir: Buraya sığmaz ki… 🙂 Ama Ahmet vardı, maskotumuz gibiydi. Ona in ve cin içeren şaka yapmıştık. 8-10 kişilik prodüksiyon çok sağlamdı. 🙂
Sultan Başar, Muğla: Bir gün derse yetişmek için koşarken koridorda kayıp düşmüştüm. Herkesten önce kahkaha atmaya başlamıştım. Bence çok komikti. Başkası olsa ona da gülerdim. Çünkü ben genel olarak gülerim.
Hüseyin Örgen, Kırıkkale: Burada her anımız eğlenceli ve komik geçiyor. Onun için ayrıca bir anım yok, komik diyebileceğim.
Burak Ayduran, Muğla: Yurda ilk geldiğim gün odama geçtim ve kapıyı kilitleyerek uykuya daldım. Ardından oda arkadaşım odaya giremediği için güvenlikle odaya geldi. Yaşadığı şok şu günlerde komik bir anı olarak kaldı.
Cemile Ertekin, Balıkesir: Kız bahçesinin ortak alan olduğu dönemde çok kalabalık bir akşamda sandalye ile birlikte bayağı yuvarlanmıştım ve çevremdekiler bayağı eğlenmişti. 🙂
Yüksel Ahmet Orhan, Kırıkkale: Üniversite öğrencisiyiz ve her anımız eğlenceli geçiyor.
Ahmet Yaylalıoğlu, Balıkesir: Oda arkadaşımın peynirinin bozulmasından dolayı oluşan koku nedeniyle, tüm uzun koridorun kapılarını açıp bu koku ne böyle gibi tepkiler vermesiydi. Odamızda kokudan bayılanlar olmuştu, ilk aklıma gelen komik anı buydu. 🙂
Hande Başar, Muğla: Arkadaşlarımla televizyon odasında korku filmi izliyorduk. Yanımdaki arkadaşım yanımdan kalktı ve çığlık atmaya başladı. Korktum ama arkadaşım şaka yapıyormuş. 🙂

– Bir cümle ile Residorm’u nasıl tarif edersin?

Nisa Nazlı Can, Kırıkkale: Burası benim yerim.
Gizem Eyüpoğlu, Muğla: Unutulmaz anılar için Residorm mükemmel bir tercih.
Oğulcan Pur, Balıkesir: Arkadaşlık, dostluk gibi kavramların ne denli önemli olduğunu ve daha birçoğunu sayamayacağım çeşitli özelliklerdir.
Tunahan Yenidünya, Balıkesir: Balıkesir’de öğrenciyseniz 1 sene de olsa gelin, burayı deneyin. Bakın bunu size 5 yıldır üniversite okuyan biri söylüyor. 🙂
Sultan Başar, Muğla: Ev sıcaklığını burda bulabilirsiniz.
Hüseyin Örgen, Kırıkkale: Sizin de sloganınız gibi burası artık benim yerim.
Burak Ayduran, Muğla: Okula yakın, çok güzel.
Cemile Ertekin, Balıkesir: Residorm, Burası Senin Yerin! 🙂
Yüksel Ahmet Orhan, Kırıkkale: Burası benim yerim.
Ahmet Yaylalıoğlu, Balıkesir: Sevdiklerinizle beraber bu bina içerisindeyseniz, kendinizi evinizde hissedebilirsiniz.
Hande Başar, Muğla: Farklı insan ve kültürlerle kaynaşmanın en iyi yolu Residorm bence.

Residorm, 18 May 2016