Kampüsten Haberler

Kampüsten haberler

Merhaba Residormlu… Uzun ve yorucu bir dönemin ardından şu sıralar ara tatili bol bol dinlenerek ya da uzun zamandır planladığın ama hep ertelediğin işleri yaparak geçirdiğini düşünüyoruz. Yeni dönemin başlamasına da az bir süre kaldı. Kampüs hayatı kaldığı yerden devam edecek. Eğer gelecek dönem sadece derslere girip çıkmak istemiyor aynı zamanda üniversitede neler olup bittiğini merak ediyorsan bu yazımız tam sana göre. Şubat ayı için derlediğimiz üniversite etkinlikleri ve duyurulara şöyle bir göz atmak istemez misin?

Balıkesir Üniversitesi

Şubat ayı için Balıkesir Üniversitesi’nin açıkladığı herhangi bir kampüs etkinliği maalesef bulunmuyor. Diğer aylarda gerçekleşecek etkinlik ve duyurular için Resiblogu takip etmeye devam edebilirsin.

Kırıkkale Üniversitesi

  • 5-9 Şubat – Arttırılmış Gerçeklik ile Etkileşimli Öğretim Materyali Hazırlama Semineri

Eğitim Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik TÜBİTAK tarafından desteklenen bir seminer. Seminere katılan farklı üniversitelerden gelen öğrencilerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları TÜBİTAK tarafından karşılanıyor. Aynı zamanda Eğitim Fakültesi öğrencilerine 1 haftalık ücretsiz eğitim kampı olanağı da tanınıyor. Detaylı bilgi için http://boteprojeleri.kku.edu.tr/agegitimi/ linkine tıklayabilirsiniz.

  • 15 Şubat – Tiyatro

Konya Devlet Tiyatrosu’nun ‘’Hiç kimsenin Öyküsü’’ isimli tiyatro oyununun konusu kısaca şöyledir: ‘’Bir tren kompartımanında ayrıştırılmış düşüncelerle iki kişi karşılaşır. Heyecan, gerilim dolu anlar yaşanırken gecenin kör karanlığında vicdan, adalet sorgulanmaktadır. Maskeler düşüren zaman derin bir yüzleşmenin habercisidir.’’

Kültür Merkezi’nde sahnelenecek tiyatro oyunu 15 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de başlayacak. Biletler ise Kültür Merkezi gişelerinde satışa sunuldu.

Bilet fiyatları:

Öğrenci 4.5 TL

Tam 7.5 TL

  • Erasmus+ Yaz Stajı başvuruları 19 Şubat’ta başlıyor.

Programa başvuru süreci ve gerekli tüm evraklar hakkında bilgiye http://abofisi.kku.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. Son başvuru tarihi ise 23 Mart.

Muğla Üniversitesi

  • Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği başvuruları başladı.

Erasmsus+ programı çerçevesinde yaz döneminde gerçekleşecek staj süresinin en az 2 ay olması gerekiyor. Başvuru süreci, gerekli evraklar, istenen yeterlilikler ve hibe ile ilgili bilgiye http://mu.edu.tr/tr/duyuru/20172018-erasmus-ogrenci-staj-hareketliligi-basvurulari-31149 adresinden ulaşabilirsiniz. Son başvuru tarihi ise 23 Şubat.

  • 1 Şubat Barış Manço Konseri

Harita Metod Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen konserde Grup Örümcek sahneye çıkacak. Konser, Muğla Meslek Yüksekokulu Şahidi Salonu’nda 1 Şubat Perşembe günü saat 20.30’da başlayacak.

  • 28 Şubat Turizmde Okul-Sektör Buluşması

Turizm Fakültesi tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen Turizmde Okul-Sektör Buluşması MSKÜ Öğrenci Sarayı’nda gerçekleşecek. Turizm Fakültesi öğrencileri ile sektör temsilcilerinin bir araya geldiği bu etkinlikte öğrencilere sektörü daha yakından tanımalarının sağlanması ve özellikle yaz döneminde staj imkânı oluşturulması amaçlanıyor.

Residorm, 24 Ocak 2018